Magazín

Máte doma správné vybavení a doplňky pro miminko?

Mimikov.cz
11. 6. 2023
kojenec si hraje s kostkami

Máte doma miminko? Pokud ano, určitě víte, že budete potřebovat vybavení do začátku. Mezi tímto vybavením jsou jak hračky, tak ale i praktické věci související s jídlem. V tomto článku se podívám na několik věcí, které by ve vaší výbavě neměly chybět.

Jaké vybavení byste měli mít pro kojence a miminka?

1. Edukativní hračka

Edukativní hračky jsou hračky, které se vyvíjí pro děti tak, aby mohly rozvíjet vývojové potřeby dětí. Především na začátku života se potřeby malých dětí rychle mění. Je důležité se vždy podívat na věk, který je uvedený na obalu hračky. Věk je na výrobku uvedený právě proto, aby reflektoval potřeby dítěte. Mezi edukativními hračkami bývají různé hlavolamy pro děti, často je principem skládání jednotlivých tvarů do příslušných otvorů nebo pohybování po dráze pro zlepšení motorických dovedností. Oblíbenou hračkou je v tomto ohledu motorická kostka small foot. Stejně tak se mezi edukativní hračky zařazují i všechny možné interaktivní hračky. Jednoduše jsou to vždy hračky, které pomohou dítěti zlepšit své dovednosti.

small foot ® Motorická kostka králíček
small foot ® Motorická kostka králíček

2. Dětské jídelní sety

U malých dětí je nutné postupně rozvíjet jejich dovednosti s příbory. Aby dětem chutnalo a měly motivaci dojíst všechno jídlo, hodí se jim koupit speciální jídelní sadu nebo speciální prostírání a talíře s pohádkovými postavičkami, zvířátky nebo dalšími motivy. Dětský jídelní set, ale nemusí obsahovat jen toto příslušenství, ale řadíme mezi něho i všechny možné krabičky, parní hrnce, držáky na nápoje, termosku nebo sadu na svačinku. Ještě je potřeba doplnit, že příbory pro děti jsou uzpůsobeny tak, aby si nemohly ublížit, dobře se jim příbory držely a byly vzhledově atraktivní.

3. Kojenecké lahve

Kojenecké lahve slouží pro podávání nejen mateřského mléka, ale také vody, čaje nebo řidší kaše. U kojeneckých lahví se vždy při jejich nákupu dívejte, zda mají potřebnou certifikaci. Do kojenecké lahve raději investujte více peněz a nakupte ji od spolehlivého výrobce. Obsah kojeneckých lahví se pak dá ohřívat jen tak v hrnci s teplou vodou nebo ve speciálních elektrických ohřívačkách kojeneckých lahví.

Další článek:  Kojení není jednoduché!

Tabulka: porovnání materiálu kojeneckých lahví

Materiál kojenecké lahveVýhodyNevýhody
Skleněné kojenecké lahveJednoduché umývání
Snadná sterilizace
Těžší
Křehké
Nutno déle ohřívat obsah
Plastové kojenecké lahveLehké
Velmi odolné
Rychlé ohřívání obsahu
Mohou se zabarvit od tekutiny
Horší odhad teploty při sterilizaci
Tabulka: porovnání materiálu kojeneckých lahví

4. Dudlíky a savičky

Dudlík je částí vybavení každého miminka, která je naprosto nepostradatelná. Ať už se budeme bavit o dudlících nebo savičkách, můžete se při nákupu setkat se dvěma materiály. Jedním z nich je přírodní latex, označovaný také jako kaučuk, nebo s umělým lékařským silikonem. Latex se pozná podle žlutohnědého zabarvení, je měkký a pružný. Tento materiál ale rychleji stárne a je méně odolný vůči horké vodě. Lékařský silikon je čirý, bez zápachu nebo chuti. Silikon je odolný, snadno se udržuje a vydrží více i působení horké vody.

5. Vaky, klokánky a nosiče dětí

Nošení dětí může být náročnou činností, která může být pro maminku složitá. Je vhodné, abyste si domů koupili nějaký vak, klokánek nebo jiný nosič dětí. Díky tomuto vybavení můžete dítě nosit a zároveň například vařit nebo se jen tak procházet. Většina těchto nosičů dětí je ergonomicky uzpůsobena, aby nezpůsobovala tlak na páteř maminky nebo tatínka. Přenášení dětí je pak jednodušší, ale i lehčí.

Příbuzné články

Vyhledávání v článcích

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

O webu

Mimíkov.cz je moderní internetový pomocník při vyhledávání sortimentu pro děti. Sdružujeme desítky dětských českých ověřených eshopů a statisíce produktů, ze kterých si vybere vše potřebné pro dítě.